اتمام پروژه آموزش تخصصی و مهارتی ۱۰۰۰ سرباز سیستان و بلوچستان

مدیر آموزش جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان از اتمام پروژه آموزش تخصصی و مهارتی ۱۰۰۰ سرباز یگانهای نظامی و انتظامی استان خبر داد و گفت: در قالب این پروژه آموزشی بیش از یک هزار سرباز در دوره های مهارت‌های عمومی حوزه کارآفرینی، اشتغال و مهارت‌های زندگی شرکت و
۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۷ کد : ۱۵۷۱۶ آموزشی
مدیر آموزش جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان از اتمام پروژه آموزش تخصصی و مهارتی ۱۰۰۰ سرباز یگانهای نظامی و انتظامی استان خبر داد.
اتمام پروژه آموزش تخصصی و مهارتی ۱۰۰۰ سرباز سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، دکتر مجتبی تاجری 28 دیماه با اعلام این خبر اظهار داشت: در قالب طرح سرباز مهارت تعداد بیش از یک هزار سرباز نیروهای مسلح استان دوره های مهارت‌های عمومی حوزه کارآفرینی، اشتغال و مهارت‌های زندگی را از اواخر خرداد تا پایان آذرماه امسال به همت جهاد دانشگاهی واحد استان فرا گرفتند.
وی با اشاره به اینکه این سربازان در این دوره ها مهارت های کاربردی و اساسی را آموختند، ادامه داد: آموزش سربازان برای یادگیری مهارت‌های اشتغال و کارآفرینی و مهارت‌های زندگی می‌تواند در ایجاد شرایط مناسب زندگی این نسل موثر واقع شود.
مدیر آموزش جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: در قالب این طرح دوره های آموزشی مهارتهای عمومی اشتغال و مهارت های عمومی زندگی برای یک هزار و 181 نفر از سربازان وظیفه نیروهای مسلح در محل پادگان ها و مراکز آموزش نظامی استان برگزار شد.
تاجری افزود: این تعداد سرباز در محل هایی از قبیل هنگ مرزی استان، نیروی انتظامی استان(یگان امداد)، ارتش استان(تیپ 188 زرهی)، ارتش زابل، پدافند هوایی زابل، پدافند هوایی زاهدان، نیروی دریایی کنارک، پایگاه خلبان شکاری کنارک، پدافند هوایی کنارک و سپاه سلمان استان از آموزش و مهارت های ارائه شده برخوردار شدند.
وی آشنایی با اصول رزومه نویسی و مصاحبه شغلی، آشنایی با مراکز و برنامه های حمایتی کسب و کارها، آشنایی با مراحل راه اندازی کسب و کارهای خرد، کلیات آشنایی با زندگی شغلی، آشنایی با آمادگی و برنامه ریزی شغلی، آشنایی با قوانین و مقررات کسب و کار و آشنایی با مهارت های بازاریابی و فروش را از اهم سرفصل های دوره مهارت های عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی این طرح دانست.
مدیر آموزش جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان آشنایی با مهارت های مدیریت هیجان و مقابله با استرس، آشنایی با مهارت های تصمیم گیری و مدیریت زمان، مهارت های خود آگاهی، آشنایی با مهارت های ارتباط موثر و روابط بین فردی، آشنایی با مهارت های تفکر انتقادی، آشنایی با مهارت های همدلی، آشنایی با مبانی ازدواج آشنایی با مهارت هایی تفکر خلاق و حل مسئله را نیز سرفصل های دوره آشنایی با مهارت های زندگی عنوان کرد.
تاجری با اشاره به اینکه هر سرباز در این طرح دو دوره (یک دوره مهارتهای زندگی و یک دوره مهارت های اشتغال و کارآفرینی) را گذرانده است، تصریح کرد: برای هر نفر سرباز آموزش دیده دو گواهینامه صادر شده و در پایان این طرح تعداد 2 هزار و 382 گواهینامه معتبر جهاددانشگاهی برای سربازان آموزش دیده صادر شده است.
وی در پایان از همکاری و همیاری شایسته اداره کل ورزش و جوانان و یگانهای نظامی و انتظامی سیستان و بلوپستان در راستای اجرای این طرح با جهاددانشگاهی استان تشکر کرد.


نظر شما :