توسعه مشاغل خانگی، خودکفایی و اشتغال پایدار در سیستان‌وبلوچستان

رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: توسعه مشاغل خانگی، خودکفایی و اشتغال پایدار را در این استان به همراه دارد
۲۱ مهر ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۳ کد : ۲۳۷۴۷ تجاری سازی فناوری و اشتغال
رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: توسعه مشاغل خانگی، خودکفایی و اشتغال پایدار را در این استان به همراه دارد.
توسعه مشاغل خانگی، خودکفایی و اشتغال پایدار در سیستان‌وبلوچستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، نشست هم‌اندیشی در راستای اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی ۲۰ مهرماه با حضور رییس جهاددانشگاهی استان، معاونت خودکفایی و اشتغال، سایر مدیران مربوطه اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) و مسوولان اجرایی طرح برگزار شد.

رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان در ابتدای این‌نشست اظهار داشت: مجموعه جهاددانشگاهی به دنبال انجام کارهای گزین است کارهای شاخصی که نیاز به تجربه، دانش و همت جهادی دارد زیرا این ظرفیت در نیروهای جهادگر این نهاد وجود دارد و نمونه کارهای شاخص آن امروز در حوزه‌های مختلف مشهود است.

دکتر منصور تاجری ادامه داد:  از این رو طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با کارفرمایی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به جهاد دانشگاهی بعنوان مجری سپرده شده است.

وی با اشاره به اهمیت طرح ملی توسعه مشاغل خانگی افزود: مسأله بیکاری از موضوعات مبتلا به جامعه است به‌ویژه در استان سیستان و بلوچستان که این مسأله اهمیت بیشتری هم پیدا می‌کند و این طرح نیز در راستای رفع مشکل بیکاری، کمک به اقتصاد کشور و معیشت مردم اجرا می‌شود و توانمندسازی اقتصادی، آثار مثبت اجتماعی و فرهنگی نیز به همراه دارد.

رمضان پودینه ، معاون خودکفایی و اشتغال اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه بیان کرد: توسعه مشاغل خانگی در شرایط امروز اهمیت بسیاری دارد و از اهداف و رسالت های امداد می‌باشد اما باید با احتیاط در این حوزه پیش رفت تا بیشترین موفقیت با کمترین اجحاف را به دست آورد.

جهانتیغ مدیر دفتر راهبردی شغلی اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: عمده مشکل این مشاغل بازار و فروش می باشد از این رو بسترسازی اقدامات این دو مجموعه می‌تواند موجبات هم افزایی بیشتر را فراهم آورد. 

مدیر اجرایی طرح توسعه مشاغل خانگی جهاددانشگاهی استان در این نشست بیان کرد: هم افزایی بین دستگاهی در این طرح یک محور اساسی می باشد لذا امیدواریم با توجه به اقدامات موثر مجموعه امداد شاهد تبادل تجربیات و استفاده از ظرفیت های مشترکی باشیم که میتواند موجبات بهبود وضعیت اشتغال افراد مستضعف در جامعه باشد.

مرتضی نوری یادآور شد: اگر در این مسیر توانای‌هایمان بجای جمع شدن در هم ضرب شود شاهد سرعت‌گیری مناسب امر اشتغال خانگی در استان خواهیم بود.


نظر شما :