انعقاد تفاهم نامه همکاری سه جانبه جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان ، شرکت آب منطقه ای و اداره کل آموزش و پرورش استان

۰۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۷:۳۴ کد : ۳۱۰۹۷ آموزشی
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان در تفاهم نامه منعقده که به امضای رئیس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان و مدیر کل آموزش و پرورش و شرکت آب منطقه ای استان و به منظور تحقق آموزش های عمومی فرهنگ حفاظت بهتر از منبع آب ، آگاهی بخشی و آموزش دانش آموزان درپایه تحصیلی متوسطه در مدارس منتخب دوره اول متوسطه شهرستان زاهدان ، خاش ، ایرانشهر در قالب طرح ملی دانش آموزشی نجات آب "داناب " در جهت حفاظت بهتر از منابع آب زیرزمینی منعقد شده آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بخشی از اهداف اصلی طرح است .
انعقاد تفاهم نامه همکاری سه جانبه جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان ، شرکت آب منطقه ای و اداره کل آموزش و پرورش استان

انعقاد تفاهم نامه همکاری سه جانبه جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان ، شرکت آب منطقه ای و اداره کل آموزش و پرورش استان

 به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان

      در تفاهم نامه منعقده که به امضای رئیس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان و مدیر کل آموزش و پرورش و شرکت آب منطقه ای استان و به منظور تحقق آموزش های عمومی فرهنگ حفاظت بهتر از منبع آب ، آگاهی بخشی و آموزش دانش آموزان درپایه تحصیلی متوسطه در مدارس منتخب دوره اول متوسطه شهرستان زاهدان ، خاش ، ایرانشهر در قالب طرح ملی دانش آموزشی نجات آب "داناب " در جهت حفاظت بهتر از منابع آب زیرزمینی منعقد شده آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بخشی از اهداف اصلی طرح است .

      ارائه اطلاعات و ملزومات آماری مربوط به اجرای طرح ،تولید برنامه تلویزیونی جهت پخش از شبکه ها استانی هامون با حضور نماینده اداره کل آموزش و پرورش و معاونت آموزش متوسطه ؛ همچنین آموزش دانش آموزان در قالب برگزاری کارگاهها و دوره های آموزشی مجازی و ... از عمده تعهدات مندرج در تفاهم نامه توسط طرفین این تفاهم نامه است .

    رخشانی مدیر کل آموزش و پرورش استان در مراسم امضای این تفاهم نامه خاطر نشان کرد : شناسایی و معرفی مدارس پایلوت جهت برگزاری جلسات آموزشی مجازی ،هماهنگی با مدیران مدارس جهت همکاری همه جانبه با عوامل اجرایی طرح ،انتخاب 3 دانش آموز از هر آموزشگاه( 1 نفر در هر پایه ) با عنوان " ناجی آب " را از تعهدات طرف دوم عنوان کرد .

      دکتر تاجری رئیس جهاددانشگاهی استان نیز با توجه به اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب "داناب" خاطرنشان کرد :

طرح دانش آموزی نجات آب  " داناب " بخشی از پروژه بزرگ طرح تعادل بخشی منابع آبهای زیرزمینی است که به همت جهاددانشگاهی و سازمان آب منطقه ای استان و همکاری اداره کل آموزش و پرورش برگزار میگردد. و انجام میزگردهای تلویزیونی، دیدار با نخبگان، ائمه جمعه و جماعات ، دیدار با مقامات عالی استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و انجام همایش های مربوط به آب و تجلیل از چاه داران نمونه کشاورزی را بخشی از فعالیتهای طرح موصوف یاد کرد .

      مهندس دلمرادی مدیر عامل سازمان آب منطقه ای استان نیز اجرای  این طرح در استان را از ضروریات اساسی در تبیین فرهنگ سازی بین کشاورزان استان جهت استفاده از چاههای مجاز عنوان کرد و تصریح نمود جهاددانشگاهی با توجه به سابقه فرهنگی و صبغه آموزش و اطلاع رسانی بخوبی توانسته است از عهده اجرای این طرح برآید .


نظر شما :