نماینده مردم خاش ، جهاد دانشگاهی الگوی برتر پژوهش، فرهنگ و آموزش است

۰۴ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۸ کد : ۳۳۸۳۸ فرهنگی
نماینده مردم خاش ، میرجاوه، تفتان و بخش های کورین و نصرت آباد زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان یک مرکز آموزش عالی تخصصی الگویی برتر از پژوهش، فناوری، فرهنگ، آموزش، کارآفرینی و مانع زدایی در مسیر دانش های نوین و پیشرفته و اقتصاد دانش بنیان و تجاری سازی است.
نماینده مردم خاش ،  جهاد دانشگاهی الگوی برتر پژوهش، فرهنگ و آموزش است

ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده مردم خاش، میرجاوه، تفتان و بخش های کورین و نصرت آباد زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان یک مرکز آموزش عالی تخصصی الگویی برتر از پژوهش، فناوری، فرهنگ، آموزش، کارآفرینی و مانع زدایی در مسیر دانش های نوین و پیشرفته و اقتصاد دانش بنیان و تجاری سازی است.

اسماعیل حسین زهی در گفت و گو با ایسنا افزود: دستاوردهای جهاد دانشگاهی در عرصه علمی و آموزش عالی و تربیت نخبگان جامعه افتخارآمیز است.

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: جهاد دانشگاهی از سالهای نخستین انقلاب اسلامی  تاکنون به عنوان نهادی انقلابی و جهادی در عرصه های قرآنی و دینی، فرهنگی و علمی و فناوری و صنعتی و دفاعی نقشی بی بدیل ایفا کرده است.

حسین زهی ادامه داد: دستاوردهای مهم و پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری نتیجه خودباوری و اعتماد به جوانان و نخبگان دانشگاهی بوده که جهاد دانشگاهی، بسترهای لازم را برای آنان در جامعه فراهم کرده است.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: با راه اندازی جهاد دانشگاهی، آرمان‌های والای انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی متجلی شد.

وی افزود: ایجاد و راه‌اندازی موسسات و پژوهشکده‌ها و پارک‌های علمی در کشور و تربیت پژوهشگران توانمند و با انگیزه؛ بومی‌سازی بسیاری از تولیدات فنی و توسعه مرزهای دانش به خصوص در عرصه علوم پایه؛ فعال شدن در عرصه رسانه‌ای به خصوص با اداره خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا؛ خبرگزاری قرآنی ایکنا و نیز مرکز افکارسنجی ایسپا؛ تبدیل شدن به مرکزی برای نمایه آثار و تولیدات علمی به خصوص با راه‌اندازی پایگاهSID؛ ورود به عرصه آموزش دانشجو با تربیت هزاران دانشجو در دانشگاه ها و مجتمع های آموزش عالی و مراکز علمی کاربردی و به خصوص دانشگاه علم و فرهنگ؛ حضور فعال در نشر آثار علمی و انتشار کتب و مقالات به خصوص با فعالیت درخور توجه انتشارات جهاد دانشگاهی؛ پرداختن به هویت ملی و ایرانی اسلامی دانشجویان در قالب برگزاری اردوهای فرهنگی و جهادی از دستاوردهای مهم این مرکز آموزش عالی در کشور است.

 


نظر شما :