با حضور رئیس جهاد دانشگاهی کشور انجام شد؛

انتصاب سرپرست جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان

۱۲ آبان ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰ کد : ۳۷۵۳۴ پژوهش و فناوری
با حضور دکتر حمید رضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی کشور، استاندار سیستان و بلوچستان، روسای دانشگاه ها، مدیران دستگاه های اجرایی استان، "عباس صفدری" به عنوان سرپرست جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان منصوب شد.
انتصاب سرپرست جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان

با حضور دکتر حمید رضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی کشور، استاندار سیستان و بلوچستان، روسای دانشگاه ها، مدیران دستگاه های اجرایی استان، "عباس صفدری" به عنوان سرپرست جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان - دکتر حمید رضا طیبی در این جلسه با اشاره به سخن امام علی (ع) مبنی بر اینکه "علم قدرت است و هر کس به آن دست پیدا کند پیروز می شود و هر کس پیدا نکند شکست می خورد" گفت: مسئله اصلی کشور توسعه پذیری و تولید علم و فناوری است و جهاد دانشگاهی این مهم را در تولید علم و فناوری با انجام کار های متعدد نشان داده است.

رئیس جهاد دانشگاهی در ادامه توسعه فناوری علم و دانش و کاربردی کردن آن را سه رکن مهم توسعه دانست و بیان کرد: توافق هایی با استاندار محترم انجام شده تا در تمامی موارد مدنظر حمایت دولت را برای انجام پروژه های جهاد دانشگاهی در استان داشته باشیم.

دکتر طیبی تاکید کرد: همچنین تلاش می کنیم تا در مسائل مهمتر نظیر درمان ناباروری، زخم های بدخیم به مانند زخم های دیابت و برخی سوختگی ها، اصلاح نژاد دامی و گیاهان روغنی و دارویی کارهای ویژه تری را در استان سیستان و بلوچستان پیگیری کنیم.

همچنین حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه نیز گفت: دانش لازمه توسعه است و برای پیشرفت و توسعه سیستان و بلوچستان توجه به دانش بسیار مهم و حیاتی است که با داشتن ظرفیت علمی و فناورانه جهاد دانشگاهی می توان از آن برای پیشرفت استان استفاده کرد.

استاندار در ادامه رفع مشکلات جامعه را در نیازمندی به علم و تولید وابسته دانست و لازمه تولید را در گرو توسعه طرح های دانش بنیان عنوان کرد.

مدرس خیابانی گفت: جهاد دانشگاهی توانسته روح خودباوری و تولید و ساخت را در کشور نمایان کند.

استاندار همچنین خواستار تداوم این روحیه در این نهاد شد و بیان کرد: که همه ایران به نتیجه رسیده که کشورهای خارجی چیزی در اختیار ما قرار نمی دهند و این تحریم ها این پیامد را داشت که ایرانیان با تکیه بر خودشان بتوانند در تولید، پیشرفت و آبادانی به سرعت حرکت کنند.

وی در ادامه، اتصال سیستماتیک بین حوزه پژوهشی، آموزشی و فرهنگ با دستگاه ها را برای حل مشکلات در حوزه اجرایی امری ضروری دانست و گفت: با ورود جهاد دانشگاهی به حوزه های مختلف و با استفاده از ظرفیت علمی این نهاد می توان به توسعه سیستان و بلوچستان سرعت بخشید.

وی همچنین، با ارائه پیشنهاداتی در بخش های مختلف شامل چاه های ژرف، دام های سنگین شامل گاو سیستانی و شتر بلوچی، گیاهان دارویی با ایجاد یک ظرفیت بزرگ در استان و ورود حوزه سیمان تعریف موضوعشان را برای جهاد دانشگاهی مشخص کرد و از همه دستگاه های اجرایی مرتبط تقاضای همکاری با جهاد دانشگاهی را داشت.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه " عباس صفدری" به عنوان سرپرست جهاد دانشگاهی استان سیستان و بلوچستان معرفی شد و از زحمات دکتر منصور تاجری تقدیر و تشکر به عمل آمد.


نظر شما :