در حوزه پدافند غیر عامل انجام شد؛

امضاء تفاهم نامه و قرار داد مطالعاتی جهاد دانشگاهی استان با استانداری سیستان و بلوچستان

۲۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۶:۵۹ کد : ۴۲۴۹۹ پژوهش و فناوری
تفاهم نامه و قرار داد مطالعاتی جهاد دانشگاهی استان در حوزه پدافند غیر عامل با حضور "علیرضا مرحمتی" سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان و " عباس صفدری" رئیس جهاد دانشگاهی استان و "میثم مرادیان" مدیر کل پدافند غیر عامل استان به امضاء رسید.
امضاء تفاهم نامه و قرار داد مطالعاتی جهاد دانشگاهی استان با استانداری سیستان و بلوچستان

تفاهم نامه و قرار داد مطالعاتی جهاد دانشگاهی استان در حوزه پدافند غیر عامل با حضور "علیرضا مرحمتی" سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان و " عباس صفدری" رئیس جهاد دانشگاهی استان و "میثم مرادیان" مدیر کل پدافند غیر عامل استان به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان؛ "علیرضا مرحمتی" سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه گفت: شاید چیزی که در کشور و بخصوص استان سیستان و بلوچستان مغفول مانده عدم توجه به ظرفیت فکری جامعه است.
سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی استاندار در ادامه گفت: منشا ایجاد این ظرفیت فکری در دانشگاه ها است و یکی از حوزه هایی که می تواند تولید فکر و تربیت نیروهای متخصص را در آن متناسب با شرایط جامعه داشت جهاد دانشگاهی است.
مرحمتی افزود: جهاد یعنی تلاش در عرصه های مختلف و مجاهد فی سبیل الله که به این موضوع در جهاد دانشگاهی به خوبی تبیین و پرداخته شده است.
معاون استاندار در ادامه با بیان اینکه با استفاده از افکار نخبگان می توان در بحث امنیت و توسعه استان استفاده کرد اظهار کرد: تشکیل اتاق فکر با هدف توسعه استان در همه زمینه ها می تواند کمک قابل توجهی در رشد و تعالی منطقه داشته باشد.
وی با اشاره به توانمندیها و شاخصه های جهاد دانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی با ظرفیتی که در بحث آموزش و کارهای پژوهشی دارد می تواند به بحث ایجاد خلاقیت و ایده های نو ورود پیدا کند.
مرحمتی خاطرنشان کرد: آنچه که بنده شناخت از جهاد دانشگاهی دارم موفقیت آن در بحث اخلاق مداری و دین مداری است که با توجه به این شاخصه های مهم نیز می توان در تربیت نیروهای دلسوز به نظام و جامعه استفاده کرد.
معاون استاندار در ادامه با تاکید بر اینکه باید در بحث های مدیریتی و تخصصی بیشتر کار کنیم افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب و تعبیر ایشان سیستان و بلوچستان تنگه احد است و ما باید در حفظ این تنگه با کار و برنامه جهادی قدم برداریم.
وی تصریح کرد: برای رسیدن به توسعه پایدار در سیستان و بلوچستان الزاما باید کارهای آموزش محور و پژوهش محور را مد نظر قرار دهیم که این ظرفیت در جهاد دانشگاهی آماده و قابل اجراست.
مرحمتی گفت: همچنین باید در حوزه افکار سنجی خروجی موفق و عملی داشته باشیم و به کمک داده های علمی و  منطقی ارائه راه حل ها و پیشنهاد های مختلف برای مسائل استان داد که گره‌گشای بیشتر مشکلات است.
معاون استاندار در ادامه همچنین به موضوع خبرگزاری ایسنا نیز اشاره کرد و گفت: تولید اخبار مثبت و امید آفرین شاخصه یک خبرگزاری پرمخاطب است.
وی گفت: متاسفانه دشمن برای ناامید کردن مردم از نظام برنامه ریزی ویژه کرده است و  اهالی رسانه در داخل وظیفه دارند در برابر جریان رسانه ای بیگانه خبرهای خوب و امیدوار کننده منتشر کنند.
مرحمتی تصریح کرد: امروز ما در جامعه شاهد ایجاد جنگ اقتصادی و فرهنگی و رسانه ای از سوی دشمن هستیم، دشمن تنها به یک موضوع حمله نمی کند بلکه خلاء ها را پیدا و برای آن برنامه ریزی می کند.
وی تاکید کرد: امروز نیاز به انتشار خبرهای خوب داریم تا با این اقدام خنثی کننده نقشه ها و دسیسه های دشمنان باشیم.

همچنین در این جلسه " عباس صفدری" رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان نیز گفت: جهاد دانشگاهی استان این آمادگی را دارد تا طرح های مطالعاتی در حوزه پدافند غیر عامل را انجام دهد.
رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان بازوی دولت توانسته همواره در کنار بخش دولتی در توسعه کشور نقش داشته باشد.
صفدری بیان کرد: ارائه خدمات علمی- تخصصی در خصوص آموزش‌های ویژه پدافند غیرعامل، همکاری های فرهنگی، استفاده از ظرفیت های خبرگزاری ایسنا و مرکز افکارسنجی جهاددانشگاهی برای طرح های نظرسنجی (ایسپا) ، مشارکت در اجرای پروژه های پدافندی (مطالعاتی و تحقیقاتی و فناورانه)، تهیه برنامه جامع آموزش همگانی ، اطلاع رسانی در حوزه پدافند غیرعامل  و تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل  از محورهای مختلفی است که جهاد دانشگاهی می تواند با ورود به آن در راستای توسعه استان گام بردارد.
وی گفت: جهاد دانشگاهی نهادی انقلابی و مقدسی است که توانسته در عرصه های مختلف به لحاظ علمی و فناوری و اشتغال در کشور الگوی موفقی باشد.
رییس جهاد استان وظایف و ماموریت اصلی جهاد را انجام فعالیتهای  فرهنگی و تحقیقاتی در دانشگاهها برشمرد که با انجام فعالیتهای اموزشی تخصصی و ایجاد مراکز خدمات تحصصی و نواوری و فناوری به امر اشتغال دانش اموختگان دانشگاهی نیز می پردازد .


نظر شما :