انعقاد تفاهم نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان و اداره کل زندانهای استان

۲۲ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۹:۵۹ کد : ۴۲۸۳۸ آموزشی
در جلسه ای تفاهم نامه همکاری مشترک بین جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان به امضاء رسید.
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان و اداره کل زندانهای استان

در جلسه ای تفاهم نامه همکاری مشترک بین جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد سیستان و بلوچستان، در این جلسه "عباس صفدری" رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان با اعلام آمادگی جهاد دانشگاهی استان مبنی بر ارائه خدمات در زمینه های مختلف آموزشی، پژوهشی، افکار سنجی ، فرهنگی و اطلاع رسانی به اداره کل زندانهای استان گفت: توانمندیهای جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف علمی و پژهشی و آموزشی این فرصت را برای سایر دستگاه ها فراهم آورده تا بتوانند از این ظرفیت در جهت پیشبرد اهداف سازمانی خود استفاده کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی یک نهاد برخواسته از متن انقلاب است اظهار کرد: بدون شک، با توجه به تمرکزی که جهاد دانشگاهی استان بر سیاست‌های جهاددانشگاهی در کشور و پتانسیل‌های بالقوه استان دارد، فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود را هم‌راستا با گام‌های بلند آموزش کشور، به طور کمی و کیفی افزایش داده است.

صفدری خاطرنشان کرد: حوزه آموزش در جهاددانشگاهی، نگاهی کاربردی به مهارت‌آموزی، اشتغال و آموزش توانمندی‌های به‌دست‌آمده از کسب فناوری‌ها دارد.

وی تصریح کرد: رویکرد جهاددانشگاهی در دوره‌های آموزشی بلند مدت و تمرکز بر دوره‌های تحصیلات تکمیلی با هدف کاربردی کردن دانش فنی است.

صفدری همچنین با بیان اینکه ظرفیت و توان علمی جهاد دانشگاهی روز به روز در حال توسعه و گسترش است افزود: معتقدیم که جهاد دانشگاهی با بهره گیری از توان و ظرفیت مجموعه جهاد دانشگاهی کشور می تواند در توسعه دانش بنیان استان بیشتر نقش افرینی کند .

رئیس جهاد دانشگاهی استان ادامه داد: ارائه آموزش‌های مهارت محور توسط جهاد دانشگاهی کمک شایانی به اشتغال زندانیان خواهد کرد.

وی گفت: آمادگی داریم تمامی آموزش‌های موردنیاز در حوزه های اشتغال، فرهنگ، قرآنی، تربیتی اداره کل زندان‌های سیستان و بلوچستان را از سوی جهاد دانشگاهی استان ارائه دهیم.

رئیس جهادانشگاهی استان ارائه آموزش‌های نوین در میان اقشار مختلف جامعه را لازمه کاهش بزه و آسیب در جامعه عنوان کردو افزود: زندانیان و خانواده‌های آنان به عنوان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه بایستی بسیار مورد توجه قرار گیرند که در این راستا جهاددانشگاهی استان آمادگی خود را جهت ارائه آموزش نوین و کاربردی به این قشر از جامعه در استان اعلام می کند.

همچنین در این جلسه "محمدحسین خسروی" مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی سیستان و بلوچستان نیز ضمن ابراز خرسندی از همکاری مشترک با جهاد دانشگاهی استان، با بیان اینکه مجازات حبس، اثر بخشی لازم برای بازاجتماعی مجرم را ندارد گفت: رسیدگی به بخش اشتغال زندانیان توأم با آموزشهای جانبی از مواردی است که نقش مستقیم در ارتقا سطح فرهنگ مددجویان دارد.

خسروی بیکاری و وقوع جرم در جامعه را ماحصل عدم توجه به مهارت آموزی در میان آحاد مختلف جامعه بخصوص جوانان دانست و بیان کرد: با توسعه گسترش آموزش‌های نوین و کاربردی در میان زندانیان، علاوه بر اینکه زمنیه اشتغال آنان پس از آزادی تا حدودی فراهم خواهد شد از طرف دیگر اوقات فراغت آنان نیز به بهترین شیوه ممکن مدیریت و به این ترتیب آسیب‌های زندان نیز به حداقل ممکن خواهد رسید.

مدیرکل زندانهای استان، خانواده‌های زندانیان را از اولویت‌های مهم سازمان زندان‌ها دانست و گفت: خانواده‌های زندانیان هیچ نقشی در وقوع جرم ندارند که در همین راستا سازمان زندان‌ها به آنان به عنوان عضوی مهم از جامعه هدف خود همواره توجه ویژه دارد که امیدواریم با توسعه آموزش‌های مختلف بالاخص در حوزه مشاغل خانگی در میان این خانواده ها، بتوانیم رسالت خود را به نحو شایسته به سرمنزل برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: از ظرفیت جهاد دانشگاهی برای توسعه اشتغال زندانیان که یکی از اولویت‌های اصلی در بحث توانمندسازی آنان و رفع دغدغه‌های معیشتی خانواده آنان است استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل زندان‌های استان با بیان اینکه امیدواریم با همکاری جهاد دانشگاهی بتوانیم بحث اشتغال را در همه زندان‌های استان نهادینه کنیم، ادامه داد: از سال گذشته سیاستی را شروع کرده‌ایم و ادامه نیز دارد که با توجه به آن توانستیم با همکاری تمام ارگان‌های انقلابی و نهادهای ذی‌ربط در بحث اشتغال آموزش و توانمند کردن زندانیان اقدامات خوبی را پیگیری کنیم.


نظر شما :