دیدار نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با رئیس جهاد دانشگاهی

آیت الله محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با دکتر «مسلمی نائینی» رئیس جهاد دانشگاهی کشور دیدار کرد.
۰۵ آذر ۱۴۰۱ | ۰۷:۱۲ کد : ۵۰۹۷۱ عمومی
دیدار نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با رئیس جهاد دانشگاهی

آیت الله محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با دکتر «مسلمی نائینی» رئیس جهاد دانشگاهی کشور دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد سیستان و بلوچستان، در این دیدار آیت الله محامی با گرامیداشت ایام هفته بسیج گفت: جهاد دانشگاهی با توجه به توان علمی و پژوهشی و تحقیقاتی که دارد میتواند به کمک استان در زمینه های مختلف بیاید.

 نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: سیستان و بلوچستان استانی پهناور با قومیت های مختلف است و خود این قومیت ها یک مزیت برای استان محسوب می شود که  جهاد دانشگاهی با نیاز سنجی که در بخش های مختلف استان در خصوص اجرای کارهای علمی ، کاربردی و توسعه ای می تواند هم مردم را به نظام امیدوار و هم دلدادگی مردم را به نظام بیشتر کند.
آیت الله محامی در ادامه اظهار کرد: سیستان و بلوچستان سابقه محرومیت چندین ساله دارد و همگان و خصوصا خود مردم استان میدانند که کارهای زیادی بعد از انقلاب در استان شکل گرفته است اما بازهم فعالیت و اجرای کارهای عمرانی در استان باید نمود بیشتری پیدا کند که کار جهادی و دانشگاهی می تواند سیستان و بلوچستان را که در بسیاری از شاخص ها نسبت به کشور عقب تر است توسعه دهد.
امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: توقع ما از جهاد دانشگاهی اجرای کارها و فعالیت هایی در استان است که عامه مردم از آن نفع ببرند و محرومیت زدایی در استان شکل بگیرد.
وی ابراز امیدواری کرد؛ با توان علمی که در جهاد دانشگاهی است و استفاده از ظرفیت های شاخص استان همچون مرز و دانشگاه ها نیاز سنجی در استان انجام شود تا بتوان به توسعه استان کمک کرد.
همچنین در این جلسه دکتر «مسلمی نائینی» رئیس جهاد دانشگاهی کشور هم از اعلام آمادگی جهاد دانشگاهی برای اجرای طرح های مختلف در استان خبر داد.
رئیس جهاد دانشگاهی در ادامه گفت: جهاد دانشگاهی از اوایل انقلاب که تشکیل شد در عرصه های مختلف سازندگی بخصوص در جنگ تحمیلی نقش آفرینی مهمی داشت.
دکتر مسلمی نائینی افزود: اکنون جهاد دانشگاهی در بحث سلول های بنیادی، انجام پروژه های مختلف پزشکی و انجام فعایت های مهندسی و الکترونیکی دارای توفیقات چشمگیری بوده و توانسته نیازهای کشور را تا حدود زیادی در این زمینه برطرف کند.
رئیس جهاد دانشگاهی اظهار کرد: ظرفیت های سیستان و بلوچستان در زمینه های انرژی های نو همچون باد، خورشید و آب می تواند این فرصت را برای جهاد دانشگاهی به وجود بیاورد برای ارائه خدمات علمی و پژوهشی با کمک دانشگاه و دیگر دستگاه ها در استان ارائه دهد.


نظر شما :