رئیس جهاد دانشگاهی استان خبر داد؛

پیوستن به شبکه ملی درمان سرطان پستان در دستور کار جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان

۰۷ آذر ۱۴۰۱ | ۱۰:۱۷ کد : ۵۱۰۹۴ پژوهش و فناوری
رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: پیوستن به شبکه ملی درمان سرطان در دستور کار جهاددانشگاهی استان سیستان و بلوچستان قرار دارد. عباس صفدری در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی کشور با استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکی از برنامه ها و اولویت ها در جهاد دانشگاهی استان، توسعه بخش پزشکی این نهاد بخصوص پیوستن به شبکه ملی درمان سرطان پستان است.
پیوستن به شبکه ملی درمان سرطان پستان در دستور کار جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان

رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: پیوستن به شبکه ملی درمان سرطان در دستور کار جهاددانشگاهی استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد سیستان و بلوچستان، عباس صفدری در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی کشور با استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکی از برنامه ها و اولویت ها در جهاد دانشگاهی استان، توسعه بخش پزشکی این نهاد بخصوص پیوستن به شبکه ملی درمان سرطان پستان است.

رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: ماموریت جهاد دانشگاهی استان در حوزه های فرهنگ، آموزش، پژوهش و اشتغال دانش آموختگان در دانشگاهها و سطح جامعه است که انجام دهها طرح شاخص و ملی فرهنگی ویژه دانشجویان سراسر کشور، اجرای دهها پروژه تحقیقاتی جهت دستگاههای اجرایی استان و برگزاری دهها دوره تخصصی و فراگیر اموزشی از عمده فعالیتهای جهاد استان در این حوزه هاست .

صفدری ادامه داد: جهاد دانشگاهی استان با دو مرکز آموزش عالی علمی کاربردی وابسته به این نهاد در شهرهای زابل و زاهدان توانسته تعداد زیادی دانش‌آموخته در مقاطع کاردانی و کارشناسی تربیت کند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان در ادامه خاطرنشان کرد: ظرفیت خبرگزاریهای ایسنا و ایکنا، تربیت مدیران توانمند، اهتمام در ایجاد گروههای پژوهشی و راه اندازی مراکز خدمات تخصصی جهت رفع نیازهای هم استانی های عزیز در حوزه های سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از دیگر دستاوردهای جهاد دانشگاهی استان سیستان و بلوچستان است.

صفدری همچنین ضمن تشکر از سازمان برنامه ریزی و جهاد کشاورزی استان جهت همکاری و حمایت از این نهاد در خصوص توسعه و فناوری گیاهان دارویی نیز گفت: سیستان و بلوچستان در زمینه رویش گیاهان دارویی ظرفیت بسیار مناسبی دارد و جهاد دانشگاهی استان نیز چند سالی است در خصوص توسعه و فراوری این نوع محصول با استفاده از توان علمی خود ورود جدی داشته است.

صفدری تاکید کرد: سیستان و بلوچستان در حوزه کشت گیاهان دارویی مزیت‌ها و قابلیت بالایی در بحث تولید و اشتغال دارد، جهاددانشگاهی یکی از مجموعه‌های تاثیرگذار با توجه به داشتن فضاهای آموزشی و پژوهشی در بالفعل کردن استعدادها و ظرفیت‌های موجود در استان‌ بخصوص در این زمینه داراست.

وی همچنین به اجرای طرح مشاغل خانگی در استان نیز اشاره کرد و افزود: طرح توسعه مشاغل خانگی طرح دو جانبه بین اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی است که در راستای تسهیل امر اشتغال در استان اجرا می شود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان به اجرای طرح سرباز مهارت در استان نیز اشاره کرد و گفت: در قالب طرح سرباز مهارت تعداد زیادی از سربازان نیروهای مسلح استان(سپاه، نیروی انتظامی، ارتش و مرزبانی) دوره‌های مهارت‌های عمومی حوزه کارآفرینی، اشتغال و مهارت‌های زندگی را به همت جهاد دانشگاهی واحد استان فرا گرفتند.

وی با اشاره به اینکه این سربازان در این دوره‌ها مهارت‌های کاربردی و اساسی را می‌آموزند، ادامه داد: آموزش سربازان برای یادگیری مهارت‌های اشتغال و کارآفرینی و مهارت‌های زندگی می‌تواند در ایجاد شرایط مناسب زندگی این نسل مفید به فایده واقع شود.


نظر شما :